2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekt Malmporten Luleå, byggledare för uppföljning av förberedande muddringsarbeten
Beskrivning: Sjöfartsverket och Luleå hamn AB upphandlar en konsultorganisation för byggledning av förberedande muddringsarbeten 2024 inom projekt Malmporten.
Intern identifierare: 24-00888
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Projekt Malmporten, byggledare för uppföljning av förberedande muddringsarbeten