See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kålleredgården - Utbyte av fasad och tak, renovering av fönster samt konvertering till fjärrvärme
Beskrivning: Entreprenaden avser energieffektiviserande underhållsåtgärder på klimatskal för 27 flerfamiljshus i området Kålleredgården med totalt 109 lägenheter. Husen är tvåplans och andra är enplans med en suterrängvåning.
Intern identifierare: 60/2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
Ytterligare klassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000