2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kemikalier för laboratorieverksamhet
Beskrivning: RISE genomför en upphandling av laboratoriekemikalier och biologiska produkter för sin forskningsverksamhet. I upphandlingen ingår samtliga laboratoriekemikalier och biologiska produkter som är förekommande i en laboratorie- och forskningsmiljö. Upphandlingen är indelad i nedanstående två produktområden. Vardera produktområde utvärderas för sig och kontrakt tilldelas per produktområde. • Laboratoriekemikalier • Biologiska produkter
Intern identifierare: 26/52
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000