Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Packning och flytt av museiföremål
Referensnummer: RD20/02410
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Dalarna/Stiftelsen Dalarnas museum inbjuder er härmed att inkomma med anbud avseende en upphandling av ramavtal för flyttjänster
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare, 79991000 Lagerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Dalarna, på uppdrag av Stiftelsen Dalarnas museum, inbjuder er härmed att inkomma med anbud avseende en upphandling av ramavtal för flyttjänster