See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tvätt av avfallskärl
Beskrivning: Leverantören ska tillhandahålla mobil rengöring av avfallskärl vid Motala kommuns verksamheter. Tjänsten ska omfatta rengöring av kärl för matavfall, restavfall samt förpackningsavfall (plast-, metall-, glas- och pappersförpackningar). Rengöringen avser avfallskärl i storlekarna 140–660 liter. Rengöring ska utföras vid respektive verksamhets angivna adress två (2) gånger per år. En gång under våren och en gång under hösten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121869:Lot:1