Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Licensförsörjning
Referensnummer: 2023-00036
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsbacka kommun, nedan Kommunen, bjuder härmed in till att lämna anbud avseende licensförsörjning.
Kommunen har behov av en leverantör som kan agera partner och som är expert inom området Microsoft- och Adobe-licenser samt som kan agera mäklare och inköpsstöd för Kommunens behov av övriga produkter och produktrelaterade tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212218 Programvaruutvecklingstjänster för licenshantering, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen