2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Fördjupad miljöteknisk utredning
Beskrivning: Den här upphandlingen avser ett avrop från avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, delområde Miljösamordnare. Uppdraget omfattar kompletterande miljöteknisk undersökning, fördjupad miljö- och hälsoriskbedömning och åtgärdsutredning inklusive kostnadsberäkning för sanering för del av Bävern 1 och del av Innerstaden 2:1. På fastigheten finns en nedlagd brandstation.
Intern identifierare: KLF 2024/1009
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Fördjupad miljöteknisk utredning