379570-2024 - Resultat
Sverige – Epiduralset – Regional Anestesi NRFit
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRegional Anestesi NRFit
BeskrivningMedicintekniska produkter för Regional Anestesi. Gäller produkter som berörs av ISO 80369-6/NRFit™-standarden för neuraxiala användningsområden och (större) regional anestesi vilket bland annat innefattar: Epidural anestesi. Spinal anestesi.
Intern identifierare2023-O001361
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33171300 Epiduralset
Ytterligare klassificering (cpv): 33141321 Anestesinålar, 33172100 Anestesiutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKravspecifikation VRF - Generella krav
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för successiva inköp av produkter som berörs av ISO 80369-6/NRFit™-standarden för neuraxiala användningsområden och regional anestesi.
Ytterligare klassificering (cpv): 33141321 Anestesinålar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAdministrativa föreskrifter - Över tröskelvärde
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelInformation till anbudsgivarens om hur Region Skåne hanterar personuppgifter vid upphandling