2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bergkross
Beskrivning: Kretslopp och vatten är en kommunal förvaltning och leds av Nämnden för Kretslopp och vatten. Kretslopp och vatten tillhandahåller dricksvatten med livsmedelskvalitet och avleder avloppsvattnet på ett miljöriktigt sätt. Tjänsten avser utleverans av bergprodukter under ordinarie öppettid samt under kvällar och helger.
Intern identifierare: 24/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000