379620-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Utrustning för biblioteksautomation
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Självbetjäningsutrustning med tillhörande tjänster
Referensnummer: 2.6/1771/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30238000 Utrustning för biblioteksautomation
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett helhetsåtagande avseende RFID-baserat självbetjänings till Stockholms stadsbibliotek
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30238000 Utrustning för biblioteksautomation, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen