37966-2019 - ResultatSverige-Falkenberg: Kaffe
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Kaffe
Referensnummer: KS2018-565
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15861000 Kaffe
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande successiva leveranser av kaffe till kommunens verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15800000 Diverse livsmedel, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan
Falkenbergs kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Livsmedel - Kaffe.
Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en leverantör. Anbudsgivning sker enligt villkor i upphandlingsdokumenten.