See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallshantering VGR
Beskrivning: Upphandling av leverantörer för omhändertagande av avfall från VGR:s verksamheter samt från GöteborgsOperan AB och Västtrafik AB.
Intern identifierare: RS 2024-03795
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall, 90524200 Hantering av sjukvårdsavfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000