Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2016-1121 Bevakningstjänster – Telge AB, Södertälje kommun, Nykvarn.
Referensnummer: 16/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser bevakningstjänster så som larmryck, skyddstäckning, låsronder, störningsjour, centrumbevakning, områdesbevakning, fastighetsjuor m.m. åt Södertälje kommun och Telge AB, samt Nykvarns kommun och AB Nykvarnsbostäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen