Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynamiskt inköpssystem avseende skyddsrumsåtgärder genom att bl.a. återställa skyddsrum vid eventuellt tidigare ingrepp/åverkan samt tillföra och/eller komplettera skyddsrumsutrustning för Hyresbostäder med dotterbolags fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45216129 Skyddsrum, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen