379855-2016 - ResultatSverige-Gävle: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Externa omvårdnadsplatser.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 25: Hälso- och sjukvård och socialtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gävleborgs län.
Nuts-kod SE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Externa omvårdnadsplatser för medicinskt färdigbehandlade patienter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.