Officiellt namn: Arbetsförmedlingen Postadress: Kaserngatan 17 Ort: Östersund Postnummer: SE-831 03 Land: Sverige Att: Roger Sundholm E-post:roger.sundholm@arbetsformedlingen.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Resurser för produktion av utbildningsmaterial.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Arbetsförmedlingen och Skatteverket genomför en samordnad ramavtalsupphandling av externa resurser för produktion av utbildningsmaterial.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
80500000 Utbildningstjänster, 79632000 Utbildning av personal, 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.