379876-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Tömning yttre reningsverk och spoltjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tömning yttre reningsverk och spoltjänster
Beskrivning: Tömning av yttre/mindre reningsverk i Arvika, Eda och Årjängs kommuner samt spoltjänster.
Intern identifierare: Dnr 2025-277
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000