Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Laboratorietjänster för vatten-, jord-, avloppsslam- och livsmedelsanalyser.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kristianstad, Kristianstads kommun.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kristianstads kommun avser att upphandla ett ramavtal som ger Kristianstads kommun, möjlighet att avropa laboratorietjänster gällande vatten-, jord-, avloppsslam- och livsmedelsanalyser.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71610000 Provning och analys av sammansättning och renhet
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.