Officiellt namn: Kalmar kommun Postadress: Box 922 Ort: Kalmar Postnummer: SE-391 26 Land: Sverige Att: Jenny Sjåstad E-post:jenny.sjastad@kalmar.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Utvärderingskonsulttjänster avseende ett utvecklingsprojekt för mångfald i förskolan (EU-projekt via AMIF).
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kalmar.
Nuts-kodSE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Utvärderingskonsulttjänster avseende ett utvecklingsprojekt för mångfald i förskolan (EU-projekt via AMIF).
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.