379979-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Civilförsvarstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetsskyddad upphandling med säkerhetsskyddsavtal av konsultjänster inom krisberedskap och civilt försvar
Referensnummer: 114-23762-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75222000 Civilförsvarstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Säkerhetsskyddad upphandling med säkerhetsskyddsavtal av konsulttjänster inom området krisberedskap och civilt försvar.
Inbjudan
Härmed inbjuds leverantörer att inkomma med anbud gällande upphandling av konsulttjänster inom krisberedskap och civilt försvar.
Upphandlingen omfattar ramavtal för konsulttjänster inom området krisberedskap och civilt försvar. I detta ingår t.ex. risk- och sårbarhetsanalys, skydd av samhällsviktig verksamhet, ledning och samverkan, utbildning, övning inom krisledning samt civilt försvar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet, 79430000 Krishantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen