Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferensbyråtjänster
Referensnummer: Ä 2019-1743
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket önskar nu upphandla konferensbyråtjänster. Målsättningen är att samarbetet med anbudsgivaren leder till miljömässiga och kostnadseffektiva lösningar, som tillgodoser myndigheternas behov av olika konferenstjänster samt bidrar till att optimera och utveckla hanteringen av möten och konferenser, gärna med fokus på digitalisering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell, 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen