2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ombyggnation av fartygsanslutning, Stockholm Norviks Hamn
Beskrivning: Upphandlingen omfattar komplett och fungerarande fartygsanslutning för landkraft, installerade på plats i Stockholm Norviks Hamn i Nynäshamns kommun. Upphandlingen omfattar ombyggnation och komplettering av befintlig elanslutning som är dimensionerad för 50 Hz, till 60 Hz
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97999:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31213400 Distributionssystem, 34931000 Anläggning till hamnar, 45000000 Anläggningsarbete