See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskintjänster Vännäs kommun
Beskrivning: Maskintjänster med förare för avrop vid behov. Avtalet omfattar även hyra av maskiner och annan utrustning exklusive förare. Köparen äger rätt att i samband med projekt som upphandlas separat även upphandla tjänster som omfattas av detta avtal. Avtalet är inget exklusivitetsavtal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Grupp 1 Hjulburna grävmaskiner
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111925:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 1+1 avtalsår
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Grupp 2 Larvburna grävmaskiner
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111925:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Grupp 3 Lastmaskiner
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111925:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Grupp 4 Lastbilar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111925:Lot:4