380188-2022 - ResultatSverige-Lund: Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för service av laboratorieutrustning
Referensnummer: V 2022/786
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50400000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för service av laboratorieutrustning inom följande delområden:
1. Service av lågtemperaturfrysar (-80 till -90 °C) och ultralågtemperaturfrysar (-130 °C eller lägre)
samt övriga frysar och kylar
2. Service av inkubatorer
3. Service av ismaskiner
4. Övrig utrustning som inte täcks av andra serviceavtal såsom bänkvågar, små mikroskop,
kromatografer etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen