380202-2022 - ResultatSverige-Arlöv: Personalförmedling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lärartjänster - vikariebemanning
Referensnummer: 22/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Burlövs kommun inbjuder härmed leverantörer att lämna anbud i upphandling av förmedling av pedagogisk personal för förskola, grundskola och gymnasieenhet samt komvux.
Målet är att teckna avtal med två (2) leverantörer per område för att försäkra en stabil och professionell leverans av pedagogisk personal.
Detta som ett komplement till kommunens egna skolors och förskolors vikarieförsörjning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen