380302-2019 - ResultatSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom digitalisering, it och informationssäkerhet - 2
Referensnummer: 3.3.2-344/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänster inom digitalisering, it och informationssäkerhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Verksamhetsutveckling och ledarskap
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212730 Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet, 72212732 Programvaruutvecklingstjänster för datasäkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Projekt och livscykelhantering
Del nr: 2
Geodata och GIS
Del nr: 3
Informationssäkerhet
Del nr: 4