Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
3-axlad lastbil med kran och lastväxlare
Referensnummer: KS/2022/1462
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Höganäs kommun, Teknik och fastighetsförvaltningen, bjuder härmed in till anbudslämnande i vår upphandling avseende kranbil.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34142000 Kranbilar och dumprar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser engångsköp av en 3-axlad lastbil med kran och lastväxlare.
Förutsättningar fordon:
Ålder, 2018 eller yngreKilometertal, max 150000 kmKrantimmar, max 8000 hMax fordonskostnad 3 000 000 sek, exklusive momsLeverans. Senast 30 dagar efter signerat kontrakt