Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmätare kategori 1-5 med tillhörande produkter och tjänster
Referensnummer: 20/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50411300 Reparation och underhåll av elmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Elmätare kategori 1-5 med tillhörande produkter såsom mättransformatorer etc. samt tillhörande tjänster såsom mätarbyten, kommunikationslösning och insamlingssystem etc.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38554000 Elmätare, 48614000 Datainsamlingssystem, 51210000 Installation av mätutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen