Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UPPHANDLING AV LAGSTADGAD REVISION FÖR GÖTEBORGS STADS STIFTELSER
Referensnummer: Dnr 0222-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisorskollegiet inbjuder härmed till anbudsgivning avseende upphandling av lagstadgade revisionstjänster för revision jämlikt stiftelselagen för Göteborgs stads stiftelser och räkenskapsåren 2023 - 2028.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen