Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningsproduktion
Referensnummer: 2021-00456-2.3.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsgivaren ska designa och producera hela eller delar av såväl interna som externa utbildningar. Uppdraget innebär att anbudsgivaren ska kunna ta ett helhetsansvar för en produktion, från idé till färdig lösning samt kunna ta fram en lösning när Statens servicecenter redan har en färdig idé. Uppdraget innefattar även att vidareutveckla en befintlig produktion.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79632000 Utbildning av personal, 79633000 Personalutveckling, 80500000 Utbildningstjänster, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen