380454-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mötes- och konferenstjänster på hotell – Konferenstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonferenstjänster
BeskrivningUpphandlingen avser det huvudsakliga behovet av konferenstjänster i Kronobergs län. Vid större konferenser eller vid speciella tillfällen/behov kan de komma direktupphandlas. Upphandlingen innehåller följande: - Konferens halv dag - Konferens hel dag - Konferens inklusive logi Anbudslämnaren lämnar endast pris på de poster de har kapacitet på.
Intern identifierareKS 2024-00292
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
Ytterligare klassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000