380516-2023 - ÄndringSverige-Sundsvall: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd verksamhetsutveckling
Referensnummer: MIUN 2023/1179
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsultstöd i olika forsknings- och utbildningsprojekt inom NMT-området, där konsult, tillsammans med ledningen inom NMT-fakulteten, ska utveckla och stöta verksamheten med olika inriktningar och roller. Uppdragen kan variera från fall till fall både gällande omfattning och tid. De tjänster som omfattas av upphandlingen avser: Ledningsstöd Processutveckling Projektledning Analysarbete Utbildning