380587-2025 - Resultat
Sverige – Motorfordon – En (1) hjulgrävare 17-20 ton TK 140
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelEn (1) hjulgrävare 17-20 ton TK 140
BeskrivningEn (1) hjulgrävare till Samhällsbyggnad Transport och services verksamhet Hjulgrävaren får vara begagnad, men som äldst årsmodell 2022 samt gått max 3 000 drifttimmar. Skellefteå kommuns budget för upphandling av en (1) hjulgrävare är max 2 700 000 SEK. Maskinen ska fritt levereras till Skellefteå kommun, Lagergatan 21C, 931 36 Skellefteå.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113145:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner