380659-2020 - PlaneringSverige-HEBY: Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av vård- och omsorgsboende m.m.
Referensnummer: VON 2020/98
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
II.1.4.
Kort beskrivning
Se bifogad fil.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen