2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster Kalmar kommun och dess förbund
Beskrivning: Upphandling av sakkunnigt biträde till Kalmar kommuns revisorer, till lekmannarevisorerna för Kalmar kommuns ägda bolag samt till kommunalförbunden Kalmarsunds Gymnasieförbund, Räddningstjänsten Sydost och Kretslopp Sydost med tillhörande helägda bolag Moskogen Miljö AB. Eventuellt stöd till revisorers förvaltningsrevision av kommunens stiftelser ingår även i uppdraget.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandlingsdokument, ref.nr 2026-01