380678-2019 - ResultatSverige-Eskilstuna: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster Sörmland och Västmanland
Referensnummer: DU-UPP18-0356
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling
Denna upp handling avser ramavtal som omfattar Tryckeritjänster såsom tidningar, kataloger, årsredovisningar, foldrar, broschyrer, affischer och kuvert samt rollups till Region Sörmland och Region Västmanland i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Tryckeritjänsterna ska bidra till;
Processförbättring – Öppna upp för digitalisering och e-handel.
Ekonomi – Prissättningen ska göra att onödigt stora volymer inte beställs.
Kvalité – Hjälpa oss att följa den grafiska profilen.
Köparen garanterar inga volymer.
Kategori A - Kuvert
Kategori B - Informationstrycksak
Kategori C - Tidning och katalog
Kategori D - Rollup och beachflagga
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79810000 Tryckning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen