Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Detaljprojektering 6660 Elisedal
Referensnummer: 18/204
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detaljprojektering syftar till att genomföra den utbyggnad av allmän platsmark som detaljplan 5550 anger samt att genomföra utbyggnad av gång och cykelväg mellan detaljplanegränsen och Sadelstigen för att ansluta till befintlig cykelväg.
Slutprodukten ska vara två förfrågningsunderlag (byggata och färdigställande) som ska ligga till grund för upphandling av utförandeentreprenad för ovan nämnda arbeten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen