Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyrbilar.
Referensnummer: 1604239
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Hyrbilsupphandling för att tillgodose Region Skånes behov av externa bilar, som uppfyller samma krav som regionen ställer vid inköp av egna fordon, i de fall poolbilarna inte räcker.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34114400 Minibussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen