380701-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för företagsutveckling – Konsultmäklare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultmäklare
BeskrivningUpphandling för konsultmäklartjänster för Innovation Skåne
Intern identifierareISAB_2024_01
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
Ytterligare klassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72100000 Rådgivning för maskinvara, 72260000 Programrelaterade tjänster, 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79600000 Rekryteringstjänster, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 90700000 Miljötjänster, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98200000 Konsulttjänster med avseende på lika möjligheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000