380708-2017 - ResultatSverige-Malmö: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kundanpassade OP-set till Odontologiska fakulteten.
Referensnummer: UPP 2.3.3-2017/44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö högskola har för avsikt att skriva ramavtal med en leverantör av kundanpassade OP-set.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33131100 Tandkirurgiska instrument, 33169000 Kirurgiska instrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen