Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verktyg för omvärldsanalys
Referensnummer: 18/57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
RISE Research Institutes of sweden AB avser upphandla ett verktyg för omvärldsanalys. Upphandlingen omfattar inköp av programvara, utbildning, konfigurering av systemet och support.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48982000 Programvara för konfigurationshantering, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72120000 Rådgivning för driftsstörning, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen