380712-2017 - ResultatSverige-Falun: Inredningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentalinredning till Folktandvården Dalarna.
Referensnummer: LD16/03262
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79931000 Inredningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar dentalinredning till behandlingsrum samt inredning för dentalförråd till Folktandvården Dalarna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192400 Arbetsutrustning för tandläkare, 39290000 Diverse inredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen