380739-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Gatsopningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av sopmaskinsfordon med förare.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144430 Gatsopningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende inhyrning av sopmaskinsfordon med förare avsedda för underhålls- och lövsopning för driftåtgärder. Tjänsterna kan förekomma inom hela kommunens areal med viss koncentration till centralorten, för successivt uttag under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144430 Gatsopningsfordon, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen