380753-2024 - Resultat
Sverige – Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar – Injektion och Infusion
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInjektion och Infusion
BeskrivningAvtalet avser förbrukningsartiklar inom området injektion och infusion såsom sprutor, förlängningsslangar, kanyler, PVK'er, aggregat, infusionsfilter, trevägskranar, injektionsventiler, backventiler, proppar, antiknick, ampullbrytare, blandningssystem för toxiska läkemedel, injektionstorkar, övertrycksmanschetter, blodtappningspåsar och vätskevärmare.
Föregående meddelande006147-2023
Intern identifierare2021-O002821
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKravspecifikation VRF - Generella krav
BeskrivningRegion Skåne har genomfört upphandling av förbrukningsartiklar inom området injektion och infusion såsom sprutor, förlängningsslangar, kanyler, PVK'er, aggregat, infusionsfilter, trevägskranar, injektionsventiler, backventiler, proppar, antiknick, ampullbrytare, blandningssystem för toxiska läkemedel, injektionstorkar, övertrycksmanschetter, blodtappningspåsar och vätskevärmare.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAdministrativa föreskrifter - Över tröskelvärde