38080-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Madrasser
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Madrasser för trycksårsprevention och behandling i hemsjukvård
Referensnummer: SLSO 2021-2586
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39143112 Madrasser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av madrasser för trycksårsprevention och behandling i hemsjukvård till Stockholms läns sjukvårdsområde och Region Gotland.