Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt fastighetsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tomtbergaskolan: Invändiga snickerier och beslagning AB 04
Referensnummer: HS/2019:437
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar bl.a. leverans och montage av nya dörrar, lister, beslag, fast inredning och utrustning samt arbeten med befintliga snickerier, vid om- och tillbyggnad av Tomtbergaskolan i Huddinge kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45421146 Montering av undertak, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45442100 Målning, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen