380837-2018 - ResultatSverige-Norrtälje: Disponering av hushållssopor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mottagning av matavfall
Referensnummer: KLM 17-96 452
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513100 Disponering av hushållssopor
II.1.4.
Kort beskrivning
Mottagningsanläggning för komposterbart matavfall enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90513100 Disponering av hushållssopor, 90514000 Återvinning av avfall, 90500000 Avfallstjänster, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen