Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenadjuridisk kompetens
Referensnummer: E2021-02086
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71319000 Sakkunnig juridisk hjälp
II.1.4.
Kort beskrivning
Exploateringsnämnden i Stockholms stad välkomnar anbudsgivare att lämna anbud i upphandlingen av ramavtal vad gäller juridiska tjänster inom mark- och anläggningsentreprenader samt tekniska konsulttjänster. Förutsättningarna för upphandlingen finns i denna inbjudan samt övriga upphandlingsdokument. Syftet är att teckna avtal med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71319000 Sakkunnig juridisk hjälp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen