380925-2020 - ResultatSverige-Västervik: Montering av dörrar, fönster och tillhörande element
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västervik Simhall Tillbyggnad E1 Dörrar o Fönster
Referensnummer: 20/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av Simhall i Västervik
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421130 Montering av dörrar och fönster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fönster o Dörrar till Simhall i Västervik