380927-2020 - ResultatSverige-Växjö: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telestadshöjden etapp 2020 - GE - Gata, Mark
Referensnummer: TN 2019-00354
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Exploateringsentreprenad för första etappen av Telestadshöjden på Teleborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45112711 Utformning av parker, 45233120 Vägbygge, 45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233260 Anläggningsarbeten för gångvägar, 45262510 Stenarbeten, 45432112 Stenläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen